Żyj świadomie

„Szlachetne zdrowie…” – rymował niegdyś Jan Kochanowski. Gdybyśmy tylko wiedzieli, dlaczego coraz częściej je tracimy ?
Fundacja „Na rzecz Świadomego Życia”,  której ideą było stworzenie organizacji, która aktywnie promować będzie działania na rzecz poprawy zdrowia społeczeństwa, popularyzacji aktywnego stylu życia i zmiany otaczającej rzeczywistości na sprzyjającą ludziom, którzy walczą o swoje marzenia, o uśmiech i zdrowie.

zyje swiadomie kampania spoleczna logo lg 1 color hi pl 300x39 - Żyj świadomie

Nazwa Fundacji ma przypominać o tym, że nasze życie zależy od nas samych. Żyć Świadomie to dbać o wszechstronny rozwój, aktywność fizyczną i psychiczną, które to mają wpływ na naszą przyszłość i życie teraźniejsze.
Powtórzmy pytanie – „dlaczego co raz częściej tracimy zdrowie?”
Medycyna akademicka nie zna odpowiedzi na to pytanie. Medycyna naturalna uważa, że tracimy je w wyniku niezdrowego stylu życia oraz nadmiaru toksyn. To prawda, ale tylko częściowa. Dlaczego bowiem, jeśli mamy 100 osób, które dokładnie tak samo żyją – kilka z nich dotknie cukrzyca, kilka choroby tarczycy, a inne nowotwór? Wszystko staje się jasne, jeśli w modelu powstawania chorób uwzględnimy również rolę umysłu i stresu. Obecnie cierpimy głównie na tzw. choroby degeneracyjne lub autoimmunologiczne, takie jak: nowotwory, choroby stawów, układu krążenia, itd. Charakteryzują się wysokim poziomem autoagresji, czyli wygląda to tak, jakbyśmy niszczyli swoje własne zdrowie. Skoro umysł steruje wszystkim procesami w ciele, to oznacza, że ma on duży udział w powstawaniu i rozwoju tych chorób.

Aby przybliżyć problematykę wpływu psychosomatyki na nasze zdrowie Fundacja w ramach Kampanii Społecznej zaprasza na prelekcję pod tytułem:
„Psychosomatyka i rola stresu w powstawaniu chorób”,
która odbędzie się w Radomiu,
ul. Warzywnej 23 w dniu 9 maja 2018 roku o godzinie 17.45.

fundacja na rzecz swiadomego zycia logo lg 1 color hi pl 300x296 - Żyj świadomie

Na konferencji dowiesz się, czym jest oś zdrowia, na której powstają choroby. Psychosomatyka to już nie teoria, ale sprawdzona wiedza naukowa. Jeśli pragniesz poznać w pełni holistyczny (ciało, umysł i emocje) model zdrowia oraz praktyczne sposoby profilaktyki chorób zapraszamy na tę konferencję. Poznaj 10 Złotych Zasad Zdrowia!
Czy chciałbyś żyć zdrowo i szczęśliwie? Zapobiegać, zamiast leczyć? Dowiedz się, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie, by czuć się dobrze, niezależnie od wieku! Być odpornym!
Na konferencji dowiesz się, w jaki sposób dobrze czuć się we własnym ciele. Zdobądź wiedzę, która pomoże Ci zadbać o zdrowie. Podpowie, jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym i czuć się dobrze we własnym ciele. Pomoże zrozumieć, dlaczego emocje mają ogromny wpływ na Twoje zdrowie.
Jeżeli zależy Ci na zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Dowiedz się, jak dbać o swój organizm, by czuć się lepiej i być szczęśliwym człowiekiem. Udowadniamy, że profilaktyka to klucz do zdrowia!
Prelegentem omawiającym ten temat jest Krzysztof Mencel – Coach zdrowia, znawca naturalnych terapii zdrowotnych i tak zwanej medycyny stylu życia. Autor wielu artykułów o zdrowiu, pasjonat psychosomatyki i medycyny kwantowej;twórca i promotor innowacyjnej metody „10 złotych zasad zdrowia”. Współwydawca magazynu E!stilo – promującego holistyczną drogę do zdrowia która wiedzie poprzez aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, a także poprzez pracę ze świadomością. Certyfikowany trener technik rozwoju osobistego i „stress management”. Od 20 lat doskonali wiedzę o życiu, poszukując praktycznych rozwiązań, jak połączyć stresującą pracę zawodową z dużą rodziną i zdrowym stylem życia.
Fundacja działa od 30 Grudnia 2015 roku stale rozwijając się i organizując kolejne spotkania.
Zyj swiadomie kompresja 214x300 - Żyj świadomie
Jeżeli zainteresował Cię temat prelekcji; Jeżeli idea Fundacji i Kampanii „Żyj Świadomie” Cię zainteresowała, jeżeli chcesz zadbać o swoje zdrowie i poprawić jakość swojego życia – zapraszamy Cię do wzięcia udziału w tej konferencji, a także w kolejnych, jakie będą się odbywać w ramach Kampanii „Żyj Świadomie”.  Chcemy prelekcje w ramach kampanii organizować cyklicznie, tak by mieszkańcy Radomia i okolic mieli dostęp do dobrej wiedzy o zdrowym stylu życia i codziennej profilaktyce. Uczestnicząc w konferencjach wspierasz statutową działalność naszej Fundacji „Na rzecz Świadomego Życia” i realizowanie Kampanii Społecznej „Żyj Świadomie”nabywając cegiełkę o symbolicznej wartości 20 złotych.
Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z partnerem Fundacji i regionalnym organizatorem Kampanii „Żyj Świadomie”w Regionie Radom – Markiem Gierszewskim;
telefon +48 502 02 89 89
lub mail: marek.gierszewski@fundacjaswiadomegozycia.pl
Zapraszamy na nasza witrynę internetową , gdzie znajdziecie więcej informacji o tematach konferencji i o prelegentach, o terminach i miejscach odbywania się prelekcji. Nasze konferencje odbywają się w wielu miastach w Polsce i nie tylko. Będzie nam bardzo miło, jeżeli polecisz nasze konferencje rodzinie, przyjaciołom i znajomym w innych miastach, w jakich się odbywają.

Autor: Marek Gierszewski
Fot. i grafiki: Fundacja „Na rzecz świadomego Życia”

One thought on “Żyj świadomie

  • Maj 1, 2018 at 9:46 pm
    Permalink

    Dla uczestników Konferencji organizatorzy przygotowali niespodzianki. Czekają na Was. Serdecznie zapraszam do udziału.

    Reply

Dodaj komentarz