Warsztaty kuglarskie w Amfiteatrze

W marcu otwieramy specjalną przestrzeń dla radomskich kuglarzy. Jeśli chcesz spróbować swoich sił, zapraszamy na cykliczne, bezpłatne treningi, podczas których prowadzimy zajęcia z różnych dziedzin nowego cyrku. Zajęcia dedykujemy młodzieży w wieku 15-25 lat. Na zgłoszenia czekamy do 10 marca

– Warsztaty cyrkowe to oryginalna forma twórczej aktywności oraz nowatorska metoda ćwiczeń i zajęć ruchowych. Podczas warsztatów pedagogiki cyrku uczestnicy odszukują i rozwijają swoje indywidualne talenty, nabywają umiejętności pracy w grupie, uczą się podejmowania wspólnych decyzji, doskonalą zdolności manualne. Zajęcia odbywają się w atmosferze wspólnej, kreatywnej zabawy – mówi Hubert Kaczmarczyk, instruktor nowego cyrku.

Pedagogika cyrku to nauka podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, fire show, pantomimy, klaunady. Zabawy cyrkowe rozwijają sprawność ogólną, koordynację ruchową, wyobraźnię, wdrażają do systematyczności. – Uczestnicy zajęć zyskują większą pewność siebie i motywację do dalszego samodoskonalenia. Żonglowanie uaktywnia i synchronizuje obie półkule mózgowe, przez co wpływa na poprawę wyników w nauce – zachęca Kaczmarczyk.

Warsztaty w cyrkowym Amfiteatrze to także okazja do poznania osób zakręconych na punkcie kuglarstwa oraz dołączenia do ciekawych projektów w Radomiu. Uczymy się wzajemnie sztuczek oraz promujemy nowy cyrk wśród mieszkańców miasta. Wiosną zajęcia będą prowadzone w pobliskim parku oraz w różnych dzielnicach.

Każdy zainteresowany może zapisać się wysyłając zgłoszenie na adres: hubert.kaczmarczyk@amfiteatr.radom.pl. Chwilę po zgłoszeniu otrzymasz mail zwrotny z ankietą, która ułatwi określenie terminów zajęć.

Na zgłoszenia osób w wieku 15-25 lat czekamy do 10 marca. Zajęcia odbywać się będą w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni w budynku Scena Obozisko (ul. Śniadeckich 2).

Warto przyjść do nas i spróbować swoich sił. Zajęcia są otwarte szczególnie dla początkujących.

Z poważaniem, Katarzyna Wiśniewska

Dodaj komentarz