Warsztaty twórczego pisania

Warsztaty twórczego pisania, 5 grudnia w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Będą prowadzone przez przedstawicielki Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”.

Oto harmonogram warsztatów:

9.00 – TWÓRCZE PISANIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH – jak zacząć i gdzie szukać inspiracji?

Na warsztatach będzie można poćwiczyć językową kreatywność, zabawę słowami, sprawdzać ich pojemność i siłę. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów popracują nad stylem i formą krótkich tekstów, które powstaną na zajęciach i w przyjaznej atmosferze skonsultują swoje pomysły z osobami, które pisaniem zajmują się na co dzień. Zastanowią się też nad tym, gdzie szukać inspiracji i motywacji do pisania.  

13.00 – TWÓRCZE CZYTANIE – jak czytać i szukać w książkach inspiracji do pisania?

Uczestnicy wspólnie odpowiedzą na pytanie, czym jest „dobra literatura”, porozmawiają o różnych gatunkach literackich, klasyce, nowościach i modach literackich. Sprawdzą, czy łatwo zostać książkowym recenzentem, podyskutują o ulubionych pisarzach, literackich hochsztaplerach i bestsellerach. Poszukają najlepszych pierwszych zdań, zakończeń i tytułów. Sprawdzą też, czy warto oceniać książkę po okładce i zobaczą, jak działa literacki recykling… 

***

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zapisów na jeden wybrany warsztat można dokonywać drogą mailową na adres: promocja@mbpradom.pl (prosimy o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu) lub telefonicznie pod numerem tel.: 48 36 267 35 w.21. 

W warsztatach mogą wziąć udział czytelnicy zapisani do MBP w Radomiu i/lub jej filii.

Zapisy będą prowadzone do 1 grudnia.

 

Marta Trojanowska

Dział Promocji Książki i Biblioteki Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu

tel. 48 362 87 88 fax 48 363 38 18

www.mbpradom.pl

Dodaj komentarz