SENS nowy wokalista

Zespół SENS powstał w 2017 roku. Pierwszym wokalistą był Adam Kalinowski z Gdańska, którego zastąpił po kilku miesiącach Adrian Szupke z Krakowa.

Obaj byli finalistami programu telewizyjnego „Idol”.
Zespół zadebiutował dwoma utworami „To tylko sen” i „Lęk wysokości”.

„To tylko sen”  – muz. i sł. Tomasz Czyżewski

„Lęk wysokości”  – muz. i sł. Tomasz Czyżewski

W maju 2018 roku Adriana Szupke zmienił Jerzy Sykut z Wrocławia.

Trzeci singiel zespołu SENS. Utwór powstał w hołdzie tym, którzy zginęli w górach. Opowiada o pasji alpinistów, ich determinacji, trudach wspinaczki oraz walce z siłami natury i samym sobą.

Piosenka ta została napisana przez Tomasza „Czyżo” Czyżewskiego wiele lat temu, gdy zaczął interesować się tematyką górską, a słysząc co jakiś czas o ofiarach na szlakach górskich postanowił upamiętnić tych ludzi w słowach i muzyce. Klip powstał dzięki pomocy dwóch alpinistów – Włodka Kierusa i Andrzeja Myrty, którzy udostępnili filmy ze swoich wypraw górskich. Podziękowania również dla alpinistki Magdaleny Leo, która jest jedną z bohaterek tych filmów. Ścieżka dźwiękowa została nagrana z Jurkiem Sykutem, który od niedawna jest nowym wokalistą zespołu Sens.

Poniżej informacje o członkach zespołu SENS.

Jurek1 - SENS nowy wokalistaJERZY „WIEDŹMIN” SYKUT – wokalista. Jego pasja do muzyki zrodziła się w szkole podstawowej. Od tamtej pory muzyka nieprzerwanie mu towarzyszy. Zaczynał od garażowego grania. Był to również okres debiutu scenicznego i stawiania pierwszych kroków na przeglądach muzycznych i festiwalach (m.in. w Jarocinie). W 2001 r. założył zespół SONGORSI grający muzykę folk i rock progresywny. Występował w produkcji musicalowej „Mamma Mia Come Together” w Niemczech. Po powrocie do Polski śpiewał w różnych zespołach, m.in. SEXY MAMA BLUES, ENURASE czy QUEEN OF MAGIC. W 2014 r. wystąpił w półfinale czwartej edycji programu telewizyjnego „The Voice of Poland”.

Tomek.jpg n.jpg b.jpg g - SENS nowy wokalista

TOMASZ „CZYŻO” CZYŻEWSKI – gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i lider zespołu SENS. W grze na gitarze kształcił się samodzielnie, grając na niej od 12 roku życia, inspirując się różnymi stylami muzycznymi, zwłaszcza amerykańskim bluesem. W latach 90-tych koncertował z zespołem IRA oraz uczestniczył w nagraniach pierwszej solowej płyty Artura Gadowskiego – jednym z utworów jest ich wspólna kompozycja Milion dróg. W 1998 r. wraz z zespołem IRA wyjechał na trasę koncertową do Stanów Zjednoczonych oraz wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole – zespół zagrał tam dwa utwory z płyty Artura Gadowskiego Szczęśliwego Nowego Jorku oraz Ona jest ze snu. W 1999 r. z Markiem Piekarczykiem (TSA) i Pawłem Mąciwodą (TSA, obecnie basistą SCORPIONS) zagrał koncert w Radomiu w ramach ich projektu akustycznego PIEKARCZYK, MĄCIWODA, CZYŻEWSKI. W 2007 r. zagrał w składzie amerykańskiego zespołu SLY GERALDS BAND na East West Jazz Festival w Nowym Jorku. W ostatnich latach był współzałożycielem blues-rockowych zespołów, m.in. zespołu BUFET, grając równocześnie w jazzowych kwartetach, w których liderem był perkusista Ryszard Kupidura (ex MAANAM).

Dokonania można śledzić na YT.

Jarek - SENS nowy wokalista

JAREMI RUTYNA – gra na instrumentach klawiszowych. Muzycznie najstarszy stażem ze wszystkich członków zespołu. Koncertował w Polsce i zagranicą z wieloma wykonawcami reprezentującymi różne style muzyczne.

Dawid - SENS nowy wokalista

 

 

 

DAWID CICHAWA – basista, trębacz. Gra od 13 lat na wielu instrumentach, absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Koncertował z wieloma zespołami i wykonawcami z gatunku jazz, pop, blues, rock.

 

Kacper1 - SENS nowy wokalista

KACPER CICHAWA – perkusista. Gra od 10 lat, absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Swoją przygodę muzyczną rozpoczął w wieku 5 lat w Orkiestrze Dętej VOX CORDIUM. Jest uczniem Ryszarda Kupidury – perkusisty zespołu MAANAM oraz CRASH. W 2017 roku w wieku 14 lat zadebiutował w zespole Sens.

 

Można było usłyszeć zespół SENS na dwóch koncertach:
10 czerwca w Borkowicach o 13:00 i w Taczowie o 19:30 pod Radomiem.

festyn Taczów 10 czerwca zespół SENS - SENS nowy wokalista

Plakat-100-lecie-Niepodległości

 

 fot. Zespół Sens zbiory własne.

Dodaj komentarz