Radomski Mistrz Polskiej Ortografii 2017

Słowniki w dłoń! Ortograficzne potyczki tuż, tuż…

Wszystkich miłośników języka polskiego oraz tych, którzy chcą sprawdzić się w ortograficznym boju, zapraszamy do wzięcia udziału w XII Otwartym Konkursie o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2017. Jest jeszcze czas, żeby przewertować słowniki i zgłosić się do udziału. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 września (czwartek).

Dyktando rozpocznie się 30 września 2017 r. o godz.10:00 (Uwaga! Zmiana lokalizacji!) w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” (ul. Malczewskiego 16). Tekst dyktanda przygotował i tradycyjnie już podyktuje prof. Andrzej Markowski. Do zmagań ortograficznych o tytuł mistrza mogą zgłaszać się wszyscy mieszkańcy Radomia i powiatu radomskiego.

Zgłoszenia należy składać osobiście (w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 12) lub elektronicznie (na adres: biblioteka@mbpradom.pl), podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu.

W tym roku dodatkową atrakcją będzie także dyktando mistrzów, w którym wezmą udział dotychczasowi zwycięzcy i wyróżnieni.

Zasiądą oni do pisania zaraz po tradycyjnym radomskim dyktandzie o godz. 11:00.

Rozstrzygnięcie obu dyktand i rozdanie nagród nastąpi o godz.15:00 w Bibliotece Głównej, ul. Piłsudskiego 12 (s. 36). Przypominamy, że co roku zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody. W tym roku będą to czytniki e-booków.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy odwagi, ale przede wszystkim… dobrej zabawy z zawiłościami polskiej ortografii.

dyktando 2017 small - Radomski Mistrz Polskiej Ortografii 2017

Dodaj komentarz