III Nocna Pielgrzymka Kobiet 26 maja.

III Nocna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pociesznej w Starej Błotnicy, przygotowana przez Rycerzy Kolumba Rady  14004. 

26 maja br. Godz. 21.00 po Apelu Jasnogórskim z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu przy ul. Wernera 57 wyrusza III Nocna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pociesznej w Starej Błotnicy, przygotowana przez Rycerzy Kolumba Rady  14004.

Zapisy do 21 maja 2018 :
FORMULARZ  strona Rycerzy Kolumba Radom

Kuria Diecezji Radomskiej ul. Malczewskiego w g. 9:00-15:00

W dniu pielgrzymki do 18:00 w miejscu wyjścia (Parafia M B Częstochowskiej w Radomiu przy ul. Wernera 57)

 

Cała trasa nocnej pielgrzymki  to 25,4 km

Przewidziane postoje:
Radom ul. Wernera – Klwatka Budy ( 4,1 km),
Klwatka Budy –Taczów ( 5,8 km) – gorący posiłek,
Taczów ( Panorama) – Jankowice Las ( 6,3 km),
Jankowice las – Kaszów ( 5,3 km),
Kaszów – Błotnica ( 3,9 km).

III pielgrzymka nocna kobiet 2018 trasa 300x235 - III Nocna Pielgrzymka Kobiet 26 maja.III pielgrzymka nocna kobiet 2018 wzniesienia 300x106 - III Nocna Pielgrzymka Kobiet 26 maja.

 

          Organizacja nocnej pielgrzymki dla kobiet jest odpowiedzią na głosy płynące od kobiet, które ( jak corocznie mężczyźni ) pragnęły wyruszyć na pielgrzymi szlak. Swoim licznym udziałem w pierwszej i drugiej pielgrzymce kobiety udowodniły zasadność corocznego jej kontynuowania. Korzystając z doświadczenia nabytego podczas organizacji kolejnych pielgrzymek nocnych , Rycerze Kolumba są w stanie przygotować, poprowadzić oraz zabezpieczyć trasę trzeciej pielgrzymki żeńskiej. Priorytetem organizatorów jest bezpieczeństwo niewiast. Dlatego grupę porządkowych oraz kwatermistrzów stanowić będą najbardziej doświadczeni Rycerze Kolumba.

         Poprzez modlitwę , wspólny śpiew, medytację w ciszy oraz rozważania przygotowane przez Ojców Duchownych, kobiety będą umacniać swoją wiarę, dając świadectwo przynależności do Kościoła Katolickiego oraz niosąc w modlitwie swoje własne intencje. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „ Duch, który umacnia miłość”. Duszpasterze przygotowują rozważania nawiązujące do hasła roku realizacji ogólnopolskiego programu duszpasterskiego, którego celem jest odkrycie Osoby Ducha Świętego, oraz Jego darów. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkie kobiety oraz dziewczęta, które podołają trudom nocnej wędrówki.

Po dotarciu do Sanktuarium około godziny 7:00 pielgrzymka zakończy się wspólną Mszą Święta w Bazylice przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia. Po Mszy Świętej autobusy odwiozą pątniczki do Radomia.

Informacje na bieżąco można śledzić na fb Rycerze Kolumba Radom

plakat kobiety 2018 v4 odczyt1 725x1024 - III Nocna Pielgrzymka Kobiet 26 maja.

Dodaj komentarz