Hulajnoga blinkee.city ocena informacji i bezpieczeństwa.

Pilotażowe jazdy w Radomiu hulajnogą.
Opracowanie na podstawie informacji z oficjalnej strony blinkee.city, oraz podsumowanie własne oferty oraz za i przeciw.
W pierwszych dniach marca na ulice Radomia wyjadą elektryczne skutery i hulajnogi z logo blinkee.city.
89344174 4480007925579533 3561640718705360896 n.jpg? nc cat=100& nc sid=07e735& nc ohc=YSpuoHsQvnoAX9N5kiE& nc ht=scontent waw1 1 - Hulajnoga blinkee.city ocena informacji i bezpieczeństwa.
Od 7 marca oddejmy Radomianom do testowania nasze elektryczne pojazdy. Jest to przymiarka do usługi, której start zaplanowany jest na wiosnę 2020 r.
Nowym użytkownikom przypominamy, że hulajnogi w przeciwieństwie do skuterów są jednoosobowe, mają ograniczenie do 25 km/h. Z usług blinkee.city mogą korzystać osoby pełnoletnie, które pobiorą aplikacje blinkee.city i zaakceptują regulamin.
06-03-2020
W jakich miejscach można poruszać się hulajnogą?
Hulajnogą można poruszać się po chodnikach. W przypadku braku chodnika dopuszcza się jazdę po poboczu lub skrajnej części jezdni. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego – hulajnoga nie może poruszać się po ścieżkach rowerowych.
W jakich miejscach można zaparkować hulajnogę?
Hulajnogę można zaparkować w dowolnym miejscu znajdującym się w obszarze świadczenia usługi, który widoczny jest na mapie w aplikacji oraz na naszej stronie. Obszar usługi to strefa oznaczona na mapie kolorem fioletowym.Pojazd pozostawić można na chodniku, jeśli nie utrudnia ruch pieszych, oraz w miejscach przeznaczonych do parkowania rowerów. Nie można parkować na osiedlach zamkniętych, na ścieżkach rowerowych, przy wejściach do budynków tj. komenda straży pożarnej czy szpital.
hulajnoga radom zasięg - Hulajnoga blinkee.city ocena informacji i bezpieczeństwa.
Czy mogę podróżować z pasażerem?
Wszystkie skutery to pojazdy 2-osobowe (oprócz pojazdów na Węgrzech). Hulajnogą może podróżować wyłącznie jedna osoba.
Co się stanie, gdy podczas jazdy rozładuje mi się bateria?
Przed wypożyczeniem, po kliknięciu w ikonę pojazdu na mapie widoczny jest jego aktualny zasięg podany w kilometrach. Pojazd po rozładowaniu nie stanie nagle w miejscu, lecz będzie on stopniowo tracił prędkość. Dzięki wglądowi w zasięg pojazdu, użytkownik ma możliwość podjechania pojazdem ze słabą baterią do tego z w pełni naładowaną.
Jak korzystać z hulajnogi?
 • Zarejestruj się w naszej aplikacji blinkee.city dostępnej w App Store oraz Google Play.
 • Dodaj kartę płatniczą (jednocześnie wyrażasz zgodę na zasilenie konta kwotą aktywacyjną w wysokości 5 zł).
 • W ciągu kilku minut Twoje konto zostanie zweryfikowane.
 • Zlokalizuj na mapie najbliższą hulajnogę i bezpłatnie zarezerwuj ją.
 • Masz 15 darmowych minut na dojście do hulajnogi.
 • Uruchom silnik za pomocą przycisku w aplikacji.
 • Po zakończonej jeździe zaparkuj hulajnogę w dowolnym miejscu w wyznaczonej strefie widocznej na mapie w aplikacji, pamiętając by zrobić to zgodnie z przepisami.
 • Zakończ użytkowanie przyciskiem w aplikacji.
Kto może korzystać z hulajnogi na minuty blinkee.city?
Z hulajnóg blinkee.city może korzystać każdy, kto spełnia poniższe warunki: Ukończył 18 rok życia. Doda w naszej aplikacji dowolną kartę płatniczą.
Ile trwa zatwierdzenie dokumentów i aktywacja konta?
Zatwierdzenie dokumentów i aktywacja konta trwa do kilkunastu minut.
Co to jest postój i jaki jest jego koszt?
Nasze hulajnogi są w pełni elektryczne, co oznacza, że nie słychać dźwięku silnika. Jeżeli po uruchomieniu pojazdu w aplikacji światła się zaświeciły, hulajnoga jest gotowa do jazdy.
Co się stanie jeżeli wyjadę poza wyznaczoną strefę?
Wyjazd poza strefę jest dozwolony, a koszt wypożyczenia nie ulega zmianie. Należy jednak pamiętać, aby przed wyjazdem poza granice obszaru upewnić się, czy zasięg pojazdu jest wystarczający na przejechanie planowanej trasy oraz powrót. Zakończenie użytkowania pojazdu możliwe jest tylko w strefie. Gdy pojazd rozładuje się poza wyznaczonym terenem użytkownik obciążany jest kosztami jego transportu do strefy.
Co się stanie jeżeli podczas jazdy rozładuje mi się telefon?
W takiej sytuacji pojazd nie wyłączy się. Aby zakończyć użytkowanie, należy zalogować się do aplikacji korzystając z innego urządzenia lub skontaktować się z nami za pomocą telefonu innej osoby.
Czy hulajnogą mogę poruszać się po ścieżkach rowerowych?
Nie. Hulajnoga nie jest pojazdem, który może poruszać się po ścieżkach rowerowych.
Z kim mogę się kontaktować w razie problemów?
W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt pod numerem: +48 (22) 290 25 25 lub wysłanie maila pod adres: contact.pl@blinkee.city.
Czy obowiązują jakieś zniżki?
Tak. Studenci po przesłaniu nam skanu lub zdjęć aktualnej legitymacji studenckiej oraz wszystkie osoby, które ukończyły 60 rok życia, mogą otrzymać 15% zniżki na wszystkie przejazdy. Istnieją również zniżki okolicznościowe, które przyznawane są wszystkim użytkownikom.
hulajnoga radom cennik 1 - Hulajnoga blinkee.city ocena informacji i bezpieczeństwa.
Jak korzystać z zakładki „kody promocyjne”?
 • Zaloguj się do aplikacji blinkee.city
 • W menu wybierz zakładkę: „Kody rabatowe”.
 • W polu „kod rabatowy” wpisz odpowiedni ciąg znaków. Pamiętaj, że każdy kod rabatowy można wykorzystać tylko jeden raz.
 • Saldo na koncie zostanie zasilone kwotą odpowiadającą kodowi rabatowemu.
Jak dodać dokumenty i potwierdzić uprawnienia do kierowania naszymi pojazdami?
W aplikacji blinkee wejdź w zakładkę Dokumenty. Wybierz odpowiedni typ dokumentu, a następnie dodaj zdjęcie jego pierwszej i drugiej strony.
Dodając dokumenty pamiętaj o kilku zasadach:
 • Dokument powinien być aktualny i nieuszkodzony
 • Zdjęcie i informacje zawarte na dokumencie muszą być czytelne
 • Dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania pojazdem silnikowym na terenie Polski są: wydane w kraju – prawo jazdy i wydane za granicą – międzynarodowe prawo jazdy
 • Jeśli ukończyłeś/aś 13 lat i chcesz skorzystać z naszych rowerów pamiętaj o upoważnieniu opiekunów prawnych
Ceny podane na stronie:
Uruchomienie 2,50
Każda minuta jazdy 0,49
Postój każda minuta 0,09
———————————–
Podsumujmy z czym się musimy zmierzyć i zróbmy kalkulację dla użytkowników, podając wszystkie za i przeciw tego typu usługom.
Koszty podróży zależne są od czasu podróży a co przekłada się na dystans:
1 minuta 2,99 to dystans ok. 250 -300 m*
2 min 3,48
3 min 3,97
4 min 4,46
5 min 4,95
6 min 5,44 to dystans ok. 1,5 km*
7 min 5,93
8 min 6,42
9 min 6,91
10 min 7,40 przejeżdżają ok. 2,5 km*
(z bezpieczną średnią prędkością 15 km/h*)
Brak możliwości korzystania z ulic i dróg dla rowerów, a jedynie poruszając się wąskimi chodnikami z nierówną nawierzchnią może powodować upadki i kolizje z pieszymi, oraz kolizje z autami.. Z uwagi na szybkość maksymalną do 25 km/h i to że poruszamy się tylko i wyłącznie po chodniku należy zachować bezwzględnie bezpieczną prędkość.
Człowiek chodzi z prędkością kilku km/h. Tradycyjnie przyjmuje się, że jest to 6 km/h – prędkość ta odpowiada dość szybkiemu marszowi. Tak więc jadąc z prędkością 15 km/h poruszamy się do 3 x szybciej niż piesi, a brak możliwości sygnalizowania skrętu może powodować najeżdżanie na pieszych. Przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych po pierwsze wymusza wolna jazdę, gdyż raptowne wtargnięcie na jezdnie grozi wypadkiem.

Dodaj komentarz