Dolina Krzemowa nad Mleczną

                         „Dolina Krzemowa nad Mleczną”.

Szanowni Państwo.

„Dolina Krzemowa nad Mleczną” jest wspólnym projektem działaczy szachowych UKS „ROSZADA”, innych klubów szachowych i przedstawicieli radomskiego biznesu. Po przeprowadzeniu wielu debat utworzyliśmy Kapitułę Kultury Szachowej.

            Celem projektu jest współpraca wszystkich pokoleń, instytucji, mediów, grup zawodowych, klubów sportowych  w wychowaniu młodzieży poprzez naukę i grę w szachy.

            Udowodniono, że regularna gra w szachy zwiększa percepcję człowieka, a nie ma większego sukcesu życiowego, jak mądre wychowanie pokolenia naszych  dzieci.

            Dla osób i firm szczególnie zaangażowanych w powyższy projekt Kapituła  będzie przyznawała raz w roku  tytuł „Ambasadora  Kultury  Szachowej”.

UKS „ROSZADA” od wielu lat organizuje turnieje szachowe i konkursy rozwiązywania zadań szachowych z okazji „Święta 3 Maja”. W bieżącym roku organizację przejmuje Kapituła Kultury Szachowej. Działacze Kapituły podjęli decyzję aby zmienić formułę przeprowadzenia imprezy „Święta 3 Maja”. Pragniemy akcją objąć wiele innych jednostek oświatowych nie tylko w Radomiu ale i działających poza Radomiem w regionie radomskim.

Zwracamy się do  działaczy szachowych, dyrektorów szkół, instruktorów szachowych oraz innych osób prowadzących zajęcia z dziećmi o włączenie się do naszej akcji.  

Osobom zainteresowanym konkursem przekażemy zamówioną ilość egzemplarzy zadań szachowych. Oczywiście załączymy również poprawne odpowiedzi.

Zadania będzie można odebrać osobiście w Klubie „Kwadrat”, Radom, ul. Grzybowska 16 w środę  od 15.20 do 17.00. lub wyślemy pocztą na wskazany adres (dotyczy placówek poza Radomiem). Istnieje również możliwość wysłania zadań konkursowych pocztą elektroniczną.

Termin rozpoczęcie akcji 23.04.br natomiast zakończenie do  dnia 9.05.br. Czas trwania konkursu wynosi od 30 do 45 minut.

Po zakończeniu akcji, prosimy osoby odpowiedzialne o przesłanie nam w terminie do 9.05.br. informacji dotyczącej ilości osób uczestniczących w naszej akcji(można również załączyć dokumentację fotograficzną bądź filmową). Podsumowanie akcji odbędzie się podczas  breefingu zorganizowanego dla przedstawicieli mediów.

Szczegóły przeprowadzenia konkursu.

Szachiści otrzymują w kopertach (lub bez kopert; w  tym przypadku  zadania muszą być  odwrócone w ten sposób, aby nie było widać zadań). Otrzymane kartki z zadaniami zawodnicy muszą podpisać. Na dany sygnał, odwracają kartki z zadaniami i rozpoczynają je rozwiązywać. Osoby przeprowadzające konkurs równocześnie włączają stopery lub zegary szachowe w celu ustalenia dokładnego czasy rozwiązania przez każdego uczestnika zawodów.

Zawodnicy muszą na każdym diagramie poprowadzić linię od bierki i zaznaczyć pole (krzyżykiem, kropką, strzałką), na którym bierka musi stanąć aby zamatować króla.

Po oddaniu zadań przez każdego uczestnika zawodów  należy wpisać dokładny czas rozwiązanych zadań. Wygrywa ta osoba, która zdobędzie maksymalną ilość punktów, a w przypadku ich równości, o kolejności miejsc decyduje mniejszy czas rozwiązania.

Kontakt: Marek Niedźwiecki,   tel. 507 434 079,   uks.roszada@gmail.com

      Z pozdrowieniami Marek NiedźwieckiMarek Niedźwiecki szachista - Dolina Krzemowa nad Mleczną

                   

Dodaj komentarz