Borelioza – Cicha epidemia – „Żyj Świadomie”

Borelioza – jak się objawia? Po czym rozpoznać boreliozę?
Czujesz się osłabiony? Pogorszył ci się wzrok?
Masz bóle głowy, stawów, mięśni?
Masz problemy z koncentracją i pamięcią? Masz kołatanie serca?
Masz uczucie drętwienia i mrowienia? 
Zmagasz się z depresją?
A może leczysz się bezskutecznie na problemy związane z układem ruchu?
Źle śpisz, mocno się pocisz, gorzej słyszysz, masz szumy w uszach?

Fundacja Na Rzecz Świadomego Życia - Borelioza - Cicha epidemia

Może to wszystko jest skutkiem zarażenia boreliozą. Borelioza jest chorobą przewlekłą, która może nawet doprowadzić do śmierci. Nie można więc bagatelizować jej objawów, choć trzeba przyznać, że nie zawsze łatwo je rozpoznać. Diagnostyka jest bardzo trudna, gdyż krętek borelii jest bardzo podstępny. Wakacje tuż tuż. Wiele osób wyjedzie z miasta i zacznie spędzać więcej czasu na łonie natury. O pladze kleszczy oraz chorobach przez nie roznoszonych każdy z nas słyszał nie raz. Warto więc wiedzieć jak się zabezpieczyć przed boreliozą, jak zareagować w przypadku ukąszenia, jakiej poddać się diagnostyce.

Fundacja w ramach Kampanii Społecznej zaprasza na prelekcję pod tytułem:
„Borelioza – Cicha epidemia”
Odbędzie się ona w Radomiu przy 
ul. Warzywnej 23 w dniu 19-06-2018 roku o godzinie 17.45.

Bolerioza -Cicha epidemia

Maria Bortel-Badura - Borelioza Cicha epidemia

Nasz gość na konferencji – dr n. medycznych Maria Bortel-Badura

To specjalistka farmakologii klinicznej oraz lekarz chorób wewnętrznych Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Posiada również dyplom Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w zakresie Prawa w ochronie zdrowia. Przez wiele lat zdobywała doświadczenie pracując jako Specjalista ds. badań klinicznych, Koordynator Badań Klinicznych oraz Dyrektor Medyczny w międzynarodowych koncernach farmaceutycznych. 

Jest członkiem licznych Towarzystw Naukowych w tym: Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego, Towarzystwa Internistów Polskich. Prowadziła badania nad boreliozą. Ponadto jest orędowniczką naturalnej suplementacji, wspomagającej pracę całego organizmu. Ma ogromne doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu boreliozy, prowadząc również seminaria dla lekarzy w tym zakresie.

Kleszcze - Borelioza

W trakcie tej konferencji dowiesz się o: diagnozowaniu i leczeniu boreliozy, a także sytuacji w Polsce. Będzie mowa o terapiach, mechanizmach działania antybiotyków i diecie pomocnej w leczeniu. Prelegentka opowie o wzmacnianiu odporności, usuwaniu pasożytów jako istotnego elementu w trakcie leczenia, zastosowaniu ziół i naturalnych preparatów wspomagających leczenie boreliozy. Ta wiedza może pomóc w jak najwcześniejszym wykryciu i podjęciu właściwego leczenia. Równocześnie te informacje na pewno pomogą uniknąć kontaktu z kleszczami, zmniejszyć ryzyko zarażenia i zachować swoje zdrowie.

 

Fundacja Na Rzecz Świadomego Życia - Borelioza - Cicha epidemia

Jeżeli zainteresował Cię temat prelekcji;
Jeżeli idea Fundacji i Kampanii „Żyj Świadomie” Cię zainteresowała,
jeżeli chcesz zadbać o swoje zdrowie i poprawić jakość swojego życia

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w tej konferencji, a także w kolejnych, jakie będą się odbywać w ramach Kampanii „Żyj Świadomie”.  Chcemy prelekcje w ramach kampanii organizować cyklicznie, tak by mieszkańcy Radomia i okolic mieli dostęp do dobrej wiedzy o zdrowym stylu życia i codziennej profilaktyce. Uczestnicząc w konferencjach wspierasz statutową działalność naszej Fundacji „Na rzecz Świadomego Życia” i realizowanie Kampanii Społecznej „Żyj Świadomie” nabywając cegiełkę o symbolicznej wartości 20 złotych.
Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z partnerem Fundacji i regionalnym organizatorem Kampanii „Żyj Świadomie” w Regionie Radom – Markiem Gierszewskim; telefon +48502028989 lub mail: marek.gierszewski@fundacjaswiadomegozycia.pl
Zapraszamy na nasza witrynę internetową , gdzie znajdziecie więcej informacji o tematach konferencji i o prelegentach, o terminach i miejscach odbywania się prelekcji. Nasze konferencje odbywają się w wielu miastach w Polsce i nie tylko. Będzie nam bardzo miło, jeżeli polecisz nasze konferencje rodzinie, przyjaciołom i znajomym w innych miastach, w jakich się odbywają.

Autor: Fundacja „Na rzecz świadomego Życia”
Fot. i grafiki: Fundacja „Na rzecz świadomego Życia”

Dodaj komentarz