Biegajmy razem z Street Run Radom

Jesteśmy Street Run Radom, amatorski projekt aktywnych ludzi. Biegamy dla zdrowia, kondycji lub goniąc marzenia.
Czysta motywacja wybiegła na ulice Radomskie, znajdź nas i dołącz !
Projekt jest darmowy i nie wymaga żadnych zapisów, deklaracji, zbliża ludzi, motywuje w pokonywaniu słabości i uwierzenia w siebie. Sam projekt polega na aktywnym spędzaniu czasu w najprostszej formie tj. spaceru, truchtu i biegów.
Osoby uczestniczące w projekcie miały różne motywacje, ale Street Run Radom szuka osób które pędzą przez życie zajęci pracą, rodziną z problemami z brakiem czasu, funduszy. Które starają się by nadarzyć za uciekającym nam życiem i wyrwać z tego błędnego koła. W momencie gdy to czytasz sam/a pewnie znalazłeś/aś już jakąś wymówkę prawda? Powiedz STOP. 
Wyjdź na dłuższy spacer, może trucht po okolicy, zapisz czas i dystans, sprawdź że nie jest to trudne. Zobaczysz że wysiłek fizyczny może uspokoić Twoje myśli, a organizm dotleniony lepiej pracuje ….
Projekt ma na celu ukazania Ci faktu że największa motywacja jest właśnie w Tobie.  
 

Michał Kowalski w biegu na lotnisko fot. Michał Kowalski 1 - Biegajmy razem z Street Run Radom

Michał Kowalski bieg na lotnisko. fot. Michał Kowalski
Rozmowa z założycielem projektu Michałem Kowalskim

TOPanie Michale jak powstał projekt Street Run Radom?
Michał Kowalski: Za datę powstania mogę śmiało podać 1 lipca 2017, jako trzydziestolatek postanowiłem podjąć walkę z nadwagą (120 kg)  właśnie przy pomocy biegów ulicami Radomia.
Po 140 dniach biegów waga zmniejszyła się o 30 kg. 
To była iskra, by rozpalić coś co da innym wiarę, podzieliłem się pomysłem ze znajomymi i powstała pierwsza grupa osób, która wniosła swoją motywację i czynny udział !
Tak ruszyliśmy do biegów, ulicami, chodnikami, gdzie tylko mogliśmy biegać.
 
TO: Jak wyglądały początki biegania ?
 
MK: Mój pierwszy bieg to 1,5 km które ledwo przeżyłem z racji nadwagi , obecnie biegam 10-15 km, a w grupie mamy także doświadczonych kolegów czy koleżanki którzy pokonali królewski dystans jakim jest maraton ( 42 km). Tu nie ma podziałów, bo każdy bieg uczy Cię szacunku do siebie, do organizmu więc gdy jest problem, ktoś wyciągnie pomocną dłoń.  Biegi są specyficzne, na początku ciężar i zmęczenie, później zaś czysta radość i chęć by pokonać większy dystans.
Początki zawsze kosztują najwięcej, bo jak mamy wytłumaczyć naszemu organizmowi, że za chwile czeka go ekstremalny wysiłek, łapią nas kolki, zalewają poty, a serce szybko bije. Myślę że jeśli ktoś chce coś osiągnąć to zakłada sobie swój cel, nasza grupa pomaga mu  uwierzyć w siebie, a nie w kogoś. Twój zwykły bieg treningowy to sukces, dzielisz się nim z nami, a my czerpiemy z niego motywacje, tak też karta się odwraca i działa w drugą stronę.
 
TO: Miałeś jakieś podstawy czy doświadczenia w dietach, biegach?
 
MK: Nie jestem dietetykiem, trenerem personalnym, nie ułożę i nie sprzedam Wam diety cud, w które najłatwiej jest nam uwierzyć. Jedyne co mogę Wam dać to motywacja, to jest wam bardziej potrzebne by zacząć zmiany, zacząć biegać. Cel dla którego biegasz (dla zdrowia, przyjemności, czy inne), otwiera energię zapuszkowaną w nas samych. Takich historii jak moja jest już więcej, wystarczy dołączyć do Street Run Radom na Facebook i można poznać tych ludzi.
 
TO: Czy biegacie sportowo i macie jakieś sukcesy jako Street Run Radom ?
 
MK: Myślę że sukcesami tego projektu jest każda osoba, która do nas dołącza, oraz otwartość do ludzi. Ja nie tworzę Street Run Radom, tworzą go ludzie którzy swoim wysiłkiem , motywują innych , dają energie by ruszyć się z miejsca.  Bez tych pozytywnych ludzi nikt o nas by nie usłyszał, nikt by nie dołączył, tymczasem mamy za sobą kilka oficjalnych biegów, medale pamiątkowe, puchary, wspaniałe treningi i coś co prócz klucza do założonego celu powoduje uśmiech, pasja do biegania.
 
TO: Oprócz i tych dużych indywidualnych sukcesów możesz wymienić osiągnięcia grupowe Street Run Radom ? Bo to również promocja projektu i miejsca powstania.
 
MK: Sukces odnosi każda osoba, która dobiegnie do mety. Tak naprawdę nie polujemy na trofea, ale traktując treningi biegowe poważnie, nie sposób ich uniknąć.

W kwietniu udało nam się drużynowo zająć 3 miejsce na dystansie 10 km w Starachowicach. plakat starachowice II Półmataton 8 kwietnia 2018 300x155 - Biegajmy razem z Street Run Radom

W maju minie 5 miesięcy odkąd ruszył projekt. Wpadło także kilka nagród indywidualnych w których to bardzo dobre okazały się nasze koleżanki.
Małgorzata Skowron która jest z nami od samego początku i jest współtwórcą SRR już trzykrotnie za swoje wyniki stawała na podium, a kilka dni temu pięknym stylu pokonała ORLEN Warsaw Marathon.
Ekipa Street Run Radom na ORLEN Warsaw Marathon fot. zbiory Michał Kowalski 1 - Biegajmy razem z Street Run Radom
Ekipa Street Run Radom na Orlen Warsaw Marathon. fot. zbiory Michał Kowalski
Trzeba pamiętać że sukcesem jest także powrót do sportu, do biegu gdzie zaczynamy zdrowiej wyglądać.
Tracić wymarzone kilogramy to utarty slogan i złe określenie,  tracimy centymetry, za to nie otrzymamy pucharu lecz podziękuje nam za to nasze ciało.
 
TO: Przypomnijmy jak dołączyć? Gdzie znaleźć Street Run Radom ?
 
MK: Spotkać nas można na ulicach oczywiście . Aby dołączyć należy w  Facebook wpisać Street Run Radom i polubić nasz fan-page tam już na wstępie publikujemy treningi tych niesamowitych osób, które nas budują. Dalej gdy chcemy zacząć, zmotywować się wystarczy dołączyć do stworzonej tam grupy. Proste ? Teraz jakieś wygodne buty, rozgrzewka, woda telefon z aplikacją i ruszamy !

Dodaj komentarz