6 urodziny Teatru Resursa

Szanowni Państwo,

2 grudnia o godz. 18.00, Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” zaprasza na 6 urodziny „Teatru Resursa”. 

W programie: monodram „Audiencja” wg scenariusza Bogusława Schaeffera w reżyserii i wykonaniu Marcina Fortuny, koncert zespołu „Volovec” w składzie: Roman Wołowiec (gitara, śpiew), Jan Rychlicki (fortepian), Piotr Matysiak (instrumenty perkusyjne) oraz słodki poczęstunek.

6 URODZINY TEATRU - 6 urodziny Teatru Resursa

„Teatr Resursa” działa przy naszym Ośrodku od 6 lat. Pierwsza premierą był spektakl „Diabły” Sebastiana Równego (była to równocześnie prapremiera tekstu). Ma na swoim koncie 15 przedstawień. W zespole występują stale osoby dorosłe oraz sporadycznie młodzież i dzieci. Rozpiętość wieku aktorów sięga ponad 50 lat.

Stale w zajęciach uczestniczy 14-15 osób. Najmłodszy odtwórca roli miał 8 lat i otrzymał wyróżnienie aktorskie za rolę Stasia w spektaklu „Wybryk” na podstawie juweniliów S. I. Witkiewicza na Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju.

Instruktorem zespołu od samego początku działalności jest Robert Stępniewski – absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Autorem wszystkich plakatów do przedstawień – Marcin Fortuna, który jest również reżyserem dwóch przedstawień zespołu i pomysłodawcą, jak i wykonawcą, jedynego jak do tej pory monodramu „Audiencja II” w dorobku „Teatru Resursa”.

Zespół wielokrotnie występował na ogólnopolskich festiwalach w: Horyńcu-Zdroju, Szamocinie, Piotrkowie Trybunalskim, Tychach i Siemianowicach Śląskich. W 2016 roku zespół  otrzymał II nagrodę na Festiwalu KONSTELACJE w Szamocinie za spektakl „Łysa śpiewaczka”. Na Festiwalu RELACJE w Stalowej Woli  instruktor grupy otrzymał wyróżnienie za koncepcję reżyserską spektaklu „Trojanki”. W 2017 roku „Audiencja II” otrzymała II nagrodę i nagrodę publiczności na Festiwalu KONSTELACJE w Szamocinie, na Festiwalu RELACJE w Stalowej Woli Marcin Fortuna otrzymał nagrodę specjalną od Jana Peszka, natomiast w Piotrkowie Trybunalskim podczas „Trybuny Teatru” grupa otrzymała główną nagrodę w kategorii dorosłych za spektakle „Pokój Jakuba” i Audiencja II”. We wrześniu br. „Teatr Resursa” brał udział w Międzynarodowym Festiwalu „Wędrowny wieszak” w Łucku na Ukrainie.

Wstęp wolny!

Teledysk grupy „Volovec”:

https://youtu.be/0MwPzR06lJg

Dodaj komentarz