1% dla Mateusza Wołczyńskiego

W 4 miesiącu życia dostałem napadu epilepsji. Na początku były to drgawki przy gorączce, później już nie tylko. Po wielu badaniach zdiagnozowano u mnie padaczkę wczesnodziecięcą. Niestety nikt wtedy nie był świadomy tego, iż jest to lekooporna epilepsja niereagująca na żadne leczenie. Tak właśnie zaczęła się moja walka z chorobą.
Przeszedłem wszystkie formy leczenia od kombinacji leków epileptycznych dostępnych na naszym (i nie tylko) rynku, skończywszy na terapii sterydowej. Byłem leczony w każdej znaczącej klinice w Polsce.
1   Mateusz na wózku - 1% dla Mateusza Wołczyńskiego
Z biegiem czasu napady stawały się na tyle poważne, że zagrażały mojemu życiu. Prawie każdy z nich kończył się pobytem na Intensywnej Terapii Medycznej. Napady przechodziły w stany padaczkowe, bezdechy, potrafiły trwać bardzo długo i jedynym ratunkiem było wprowadzanie mnie w śpiączkę farmakologiczną na Odziale Intensywnej Terapii. Tam po „bombie” lekowej długo wracałem do „żywych”. Niestety przerwy miedzy atakami stawały się coraz krótsze i tak OIOM stał się moim drugim domem. Powoli traciłem nadzieję na normalną egzystencję.
Mimo ogromnej walki mojej mamy, nie udało się wyeliminować napadów. Napady, które zniszczyły i spustoszyły mój organizm, były i są.
W 2009 roku po 10 latach stwierdzono u mnie w IMiDz zespół Draveta (czyli SMEI – ciężką miokloniczną padaczkę dziecięcą).
Napady, które mam nie pozwalają mi normalnie egzystować. Zabrały mi wszystko: radość, dzieciństwo, uśmiech i godne życie. Jedyną dla mnie nadzieją jest leczenie olejami CBD , które wyciszają napady epilepsji. Niestety kuracja jest bardzo kosztowna.
Poza czynną padaczką borykam się z wieloma problemami zdrowotnymi i ruchowymi. Jestem znacznie opóźniony psychomotorycznie. Mama, która sama mnie wychowuje, zbiera środki finansowe na moje dalsze leczenie i rehabilitację .
Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
 KRS 0000174486
ul. S. Myczkowskiego 4
30-198 Kraków
Numer konta bankowego dla wpłat na subkonta:
BZ WBK SA Swift: WBKPPLPP
65 1090 1665 0000 0001 0373 7343
 Z dopiskiem dla Mateusza Wołczyńskiego
SAM 2382 - 1% dla Mateusza Wołczyńskiego

Dodaj komentarz